A palota és a park a medenceszobrok kihelyezése előtt
Debrecen
egyetlen igazi, nagy franciakertje a nagyerdei Egyetem téren tündököl. A Korb Flóris terveinek eredményeként 1932. május 15-én felavatott tudományok palotáját övező díszpark lényegében 1965-ben nyerte el a mai formáját, amikor
felállították a medenceszobrait.
Főbb vonalaiban a Borsos József és Pohl Ferenc által tervezett Egyetem tér azóta ilyen, ám markáns változások természetesen voltak,
hiszen például átépítették a szökőkút fúvókarendszerét,
megszüntették az esti többszínű díszkivilágítást, és
kicserélték a medence melletti növénysort is.
Ebben az albumban –
képeslapok és saját fotók segítségével – arra mutatunk
példákat, hogy az utóbbi évtizedekben milyen arcait láthattuk a
térnek és a kertnek. A galéria a képre kattintva is megnyitható.
Szobrok és kémiai tömb nélkül, fekete-fehérben. Fotó: Horváth Zoltán / Képzőművészeti Alap
Szobrok és kémiai tömb nélkül, színesben. Fotó: MTI, Fényes / Képzőművészeti Alap
Nagyon értékes dokumentum: se konzervatórium, se szobrok. De a franciakert így is gyönyörű volt! Fotó: Bakonyi Béla / Képzőművészeti Alap
A csodás múlt: éjszakai díszkivilágításban. Fotó: Tulok Ferenc / Képzőművészeti Alap
Kiváló perspektíva Szenci Molnár Albert szobrával. Fotó: MTI, Jármai / Képzőművészeti Alap
Felhívjuk a figyelmüket mindazoknak, akik az engedélyünk nélkül használják a Debreceni Képeslapok fotóit és írásait, hogy amennyiben nem távolítják el az oldalaikról, akkor az bírósági eljárást és kártérítési követelést von maga után. A szabályos megosztásokat nagyon köszönjük!
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése